Pronájem domu

Pronájem domu sebou nese prakticky stejná úskalí jako pronájem bytu či pronájem jakékoliv jiné nemovitosti. Jediná výhoda, která Vám u pronájmu domu, na rozdíl od pronájmu bytu nehrozí, je ta, že Váš dům bude s největší pravděpodobností vždy ve vlastnictví osobním, čímž odpadá riziko spojené s pronájmem družstevního bytu.

Přesto i s pronájmem domu souvisí některá úskalí, kterým je důležité se vyhnout, pokud nechcete mít do budoucna vážné problémy s nájemníky. Jedním z takových je samozřejmě dobře sepsaná nájemní smlouva, která by měla obsahovat všechny právní náležitosti. Pronájem domu proto není v žádném případě věcí jednoduchou, kterou by bylo radno podceňovat.

Kontaktujte nás. Realitní kancelář Vám ráda pomůže s pronájmem domu.

Jak na pronájem domu

Pokud jste Váš dům získali jako pozůstalost a v rámci dědického řízení, nejsou již žádní jiní spoludědicové, které by bylo nutné vyplatit a ani Váš nový majetek není zatížen exekucí, potom je pronájem domu ideálním řešením, jak dlouhodobě získat finanční prostředky a zároveň nemít starosti, jak budete Vaši novou nemovitost spravovat.

Přesto je pronajmutí domu oproti pronajmutí bytu poněkud složitější záležitostí, kterou byste měli svěřit do rukou kvalifikované a renomované realitní kanceláři, jenž se s prodejem či pronájmem nemovitostí dlouhodobě zabývá. Může se totiž stát, že jako „samoprodejci“se Vám Váš dům nepodaří pronajmout, neboť poptávka po pronájmech domů není tak vysoká, jako v případě jejích menších kolegyň – bytů.

Naproti tomu realitní kancelář má dostatek prostředků k tomu, jak výhodně Váš dům pronajmout. Kromě toho Vám zcela zdarma v rámci svých služeb zajistí veškerý právní servis, který souvisí s přípravou smluv a ostatní dokumentace.

Informujte se zcela nezávazně na pronájem domu pomocí našeho serveru DědictvíNemovitosti.cz. Vyplňte náš poptávkový formulář.