Převod pozemku

Získali jste v rámci dědictví pozemek, který byste rádi prodali? Potom Vás samozřejmě čeká i akce zvaná převod pozemku, což není nic jiného než převod vlastnických práv na nového majitele a to na základě řádné kupní smlouvy.

Pokud nemáte s převodem pozemku žádné zkušenosti a rádi byste měli všechny náležitosti skutečně v pořádku, potom vše svěřte některému z našich zkušených obchodních partnerůrealitní kanceláři. Realitní kancelář nejenže za Vás vyřídí veškeré náležitosti, které souvisí s prodejem pozemku, ale navíc Vám pomůže se vším, co po samotném prodeji následuje.

Kontaktujte nás a informujte se nezávazně na převod Vašeho pozemku pomocí našeho poptávkového formuláře.

Co o převodu pozemku možná nevíte

Převod pozemku je prováděn na základě kupní smlouvy a je podávám k příslušnému katastrálnímu úřadu, který má na vyřízení žádosti o převodu pozemku zákonnou lhůtu ve výši 30ti dnů. Jakmile nabude vklad do katastru právních účinků, je prodávající povinen do 90dnů podat daňové přiznání k dani z nemovitosti a uhradit daň ve výši 3% ze sjednané či zjištěné ceny nemovitosti.

Přenechejte starosti s prodejem nemovitosti a jejím následným převodem profesionálům, kteří realitám rozumí. Vyplňte nezávazně náš poptávkový formulář.