Nebankovní půjčka

Nebankovní půjčka představuje jedno z možných řešení, jak se vypořádat s případným úvěrovým zatížením či exekucí na Vaší zděděné nemovitosti. V prvé řadě je nutné si říci, co to vlastně nebankovní půjčka je a pro koho je určena.

Nebankovní půjčka je finanční obnos, jenž je poskytován nejčastěji ze soukromých zdrojů a je určena především pro ty z Vás, kteří nechcete podstupovat složité papírování v bankách anebo z jakéhokoliv důvodu nemůžete získat jiný úvěr u bankovních institucí či hypotéku (ať již nemáte čím ručit, Váš příjem je nedostačující anebo jste se ocitli v tzv. registru klientských informací.) Nebankovní půjčky mají zpravidla vyšší úrokovou sazbu a liší se i způsobem zajištění (ručení nemovitostí, směnkou aj.).

Nejčastější typy nebankovních půjček

  • půjčky bez registru – u této půjčky nemusíte prokazovat, zda máte záznam v registru
  • půjčky bez potvrzení příjmu – vhodné pro lidi s nízkým příjmem, důchodce či ženy na mateřské dovolené. Ručí se zpravidla nemovitostí či směnkou.
  • nebankovní půjčky na směnku – poslední záchytný bod pro všechny žadatele, pro které nejsou dostupné jiné typy půjček.

Nebankovní půjčka

Pokud z jakéhokoliv důvodu spadáte do některé z výše jmenovaných kategorií a přesto potřebujete finanční obnos např. pro vyplacení spoludědiců či vyplacení dluhu, který na Vašem bytě, domě či jiné nemovitosti vázne, potom je nebankovní půjčka jedním z možných řešení.