Vyplacení spoludědiců

Dědictví nemusí být pouze tou příjemnou záležitostí, při které získáte rodinný dům, byt či pozemek, ale nese sebou i řadu dalších starostí a výdajů. Jedním z problémů, se kterým se můžete v rámci pozůstalosti potýkat, je vyplacení spoludědiců.

Způsobů, jak vyplatit spoludědice je hned několik. Buď můžete zděděnou nemovitost prodat a ze zisku vyplatit i ostatní dědice. Další způsobem je to, že jeden z dědiců si nemovitost ponechá a vyplatí ostatní spoludědice. Pokud na to nemá dostatek finančních prostředků, může si na zděděnou nemovitost vzít tzv. neúčelovou hypotéku. Jiným, trochu netradičním způsobem, je také pronájem nemovitosti. Z jeho zisku se poté můžou postupně podíly spoludědiců splácet.

Pro každé z těchto řešení je však samozřejmě nejdůležitější, aby všichni dědicové táhly takříkajíc „za jeden provaz“. To znamená, že všichni musejí s navrhovaným způsobem vyrovnání souhlasit.

Vyplňte nezávisle náš poptávkový formulář a získejte informace, jak nejlépe prodat či pronajmout Vaši zděděnou nemovitost.

Realitní kancelář Vám pomůže vyplatit spoludědice

Pokud nemáte dostatek zkušeností s oblasti prodeje realit anebo byste rádi některý z výše uvedených způsobů využili, ale netroufáte si na ně, potom využije odborných služeb některého z realitních partnerů našeho serveru DědictvíNemovitosti.cz. Realitní kancelář má totiž nejen dostatek zkušeností, které se stanou přínosem v případě pronájmu či prodeje nemovitosti, ale navíc Vám v případě financování nemovitosti mohou nabídnout výhodnější podmínky, než byste sami dostali u finančního ústavu.

Informujte se nezávazně na všechny možnosti, jak vyplatit spoludědice. Vyplňte náš poptávkový formulář.