Pronájem nemovitosti

Prodej nemovitosti není samozřejmě jediným řešením, jak spravovat Vaši nově nabytou či stávající nemovitost. Jinou možností, jak se vypořádat se zděděným majetkem, je též pronájem nemovitosti, který může mít oproti prodeji domu, bytu či pozemku i řadu výhod.

Pokud nepotřebujete řešit vyplacení exekucí či vyplacení spoludědiců a prozatím zděděný dům, byt, pozemek či jinou nemovitost nechcete využívat k vlastní potřebě, je pronájem nemovitosti ideálním řešením.  Nejenže Vám přináší pravidelný finanční obnos, ale navíc Vás pronájem k ničemu nezavazuje a v budoucnu lze Vaši nemovitost kdykoliv prodat či ji využívat pro vlastní potřeby.

Informujte si Vy na výhody pronájmu nemovitosti a vyplňte zcela nezávazně náš poptávkový formulář.

Pronájem nemovitosti a jeho úskalí

Pronájem nemovitosti však není zcela jednoduchou záležitostí, jak by se na první pohled mohlo zdát. Úskalí mohou nastat v případě, že máte například špatně sestavenou nájemní smlouvu a chtěli byste pronajatý byt, dům či jinou nemovitost opět užívat či prodat. Další věcí, na kterou byste rozhodně neměli zapomenout, je předávací protokol (o bytu, domu apod.).

Pokud se totiž chystáte pronajmout dům či byt, které jsou alespoň z části vybaveny nábytkem, je nutné vše řádně sepsat (u lépe vybavených nemovitostí pořídit dokonce i fotodokumentaci), aby se nestalo, že místo vybaveného bytu naleznete pouze čtyři holé stěny.

Nejen z těchto důvodu je proto vhodné svěřit pronájem nemovitosti realitní kanceláři, která Vám nabídne kompletní servis nejen v oblasti pronájmu bytu, pronájmu domu či jiné nemovitosti, ale též v oblasti převodu nemovitostí či financování. S realitní kanceláří navíc budete mít jistotu, že Vaše nájemní smlouva obsahuje všechny náležitosti, které má a jako bonus Vám odpadnou starosti s hledáním nájemníků.

Využijte náš server DědictvíNemovitosti.cz a informujte se nezávazně na možnosti pronájmu Vaší nemovitosti. Vyplňte náš poptávkový formulář.