Hypotéky

Hypotéky jsou samozřejmě jedním z nejčastějších způsobů, jakým je možné zafinancovat Vaší nemovitost. Ať již jste Váš dům, byt či pozemek získali jako dědictví anebo jste jejich dlouhodobí majitelé, s největší pravděpodobností (pokud tedy nemáte dostatek vlastních finančních prostředků) se budete někdy otázkou hypotéky zabývat – ať již v rámci koupě, prodeje nemovitosti, rekonstrukce či vyplacení spoludědiců.

 

Co o hypotéce možná nevíte

Hypotéka účelová

Co to ale vlastně hypotéka je? Hypotéka je úvěr poskytovaný bankou, která pro své zajištění požaduje ručení nemovitostí. Druhy hypoték jsou různé, hypotéku lze použít jak na koupi, rekonstrukci či modernizaci nového bytu či rodinného domu, které jsou v osobním vlastnictví, tak např. i na koupi družstevního bytu, garáže, pozemku či jiné nemovitosti. Pokud hypotéka slouží právě k výše zmiňovaným účelům, jedná se o tzv. účelovou hypotéku.

Hypotéka neúčelová

Jiný případ nastává v případě, že potřebujete finanční prostředky, díky kterým např. vyplatíte exekuci nebo, v případě pozůstalosti, spoludědice. I v těchto případech lze pro Vaše financování použít hypotéku, tzv. neúčelovou.

Neúčelová hypotéka se od své kolegyně hypotéky účelové liší především ve vyšší úrokové sazbě a její hlavní rozdíl je v tom, že není zkoumán účel, na který budou finanční prostředky použity. Jinými slovy – peněžní prostředky dostanete v hotovosti na účet, a jak s nimi naložíte, záleží jen a jen na Vás. Přesto i v tomto případě je nutné ručit jakoukoliv nemovitostí a prokázat samozřejmě dostatečný příjem.

Obchodní partneři našeho serveru DědictvíNemovitosti.cz Vám rádi poradí, jaký druh hypotéky bude pro Vás nejvýhodnější.